Adres:

Center for International Studies
tel. (+48 52) 374 92 78; fax. (+48 52) 374 93 99

Zadania Działu

1. Analiza dokumentacji europejskiej, kryteriów uczestnictwa, pakietów informacyjnych programów międzynarodowych pod kątem możliwości udziału pracowników i studentów Uczelni w programach międzynarodowych.

2. Gromadzenie informacji, prowadzenie doradztwa oraz konsultacji dla pracowników UTP

w związku z realizacją projektów międzynarodowych.

3. Koordynowanie realizacji projektów badawczych i edukacyjnych: Programów Ramowych Unii Europejskiej, COSME, EUREKA, COST, ERASMUS +, CEEPUS, VISBY i innych.

4. Obsługa międzynarodowych projektów finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Centrum Nauki, Fundacje na Rzecz Nauki Polskiej, Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, Funduszu Norweskiego, Funduszu Szwajcarskiego.

5. Koordynowanie współpracy naukowej i naukowo-technicznej wynikającej z umów międzyrządowych.

6. Obsługa umów/porozumień pomiędzy uczelniami.

7. Obsługa zagranicznych ofert stypendialnych dla pracowników i studentów Uczelni.

8. Współpraca z regionem, analiza możliwości korzystania z funduszy strukturalnych i spójności.

9. Działania związane z promocją uczelni w zakresie współpracy międzynarodowej.

10. Współpraca z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz krajowymi i europejskimi biurami programów międzynarodowych.

11. Kompleksowa obsługa spraw związanych z wyjazdami zagranicznymi pracowników i studentów, przyjazdami gości zagranicznych, cudzoziemcami przebywającymi na Uczelni (pracownikami, stypendystami).

12. Obsługa studentów zagranicznych, w tym rekrutacja zagranicznych kandydatów na studia.

13. Monitorowanie wydatków związanych z realizacją współpracy z zagranicą,

14. Prowadzenie sprawozdawczości w zakresie współpracy z zagranicą.

15. Prowadzenia działalności Punktu Kontaktowego Programów Europejskich (doradztwa, konsultacji itp.).

16. Prowadzenie działalności Punktu Obsługi Studentów Zagranicznych.

Punkt Obsługi Studentów Zagranicznych:

• Kompleksowa obsługa obcokrajowców oraz ich integracja z polskimi studentami.

• Podnoszenie atrakcyjności UTP dla zagranicznych studentów:

• Prowadzenie polityki informacyjnej dla studentów zagranicznych zainteresowanych studiami na UTP.

• Prowadzenie polityki informacyjnej dla studentów UTP zainteresowanych studiami za granicą.

• Pomoc i mediacja w załatwianiu spraw administracyjnych dla studentów zagranicznych.

• Wzmożenie polityki informacyjnej wśród studentów UTP dotyczącej dostępnych programów międzynarodowych.

• Pomoc w przygotowaniu do studiów zagranicznych.

Merytoryczną działalność Działu nadzoruje Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej
Prof. dr hab. inż. Adam Gadomski,
tel. (52) 340 86 97