Erasmus + Partner Country

Od roku akademickiego 2016/2017 Dział Współpracy Międzynarodowej realizuje Projekt Erasmus+ z Partner Country. Na podstawie złożonego projektu nasz uniwersytet otrzymał dofinansowanie na realizację mobilności studentów i pracowników pomiędzy UTP a uczelniami z Azerbejdżanu, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Projekt dotyczący wymiany z krajami partnerskimi obejmuje następujące typy mobilności:

• przyjazdy studentów w celu zrealizowania części studiów na naszej uczelni,
  • przyjazdy/wyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów zagranicznych uczelni oraz
  • przyjazdy/wyjazdy pracowników uczelni w celach szkoleniowych.

Studenci i pracownicy przyjeżdżający na UTP z krajów partnerskich otrzymują dofinansowanie (stypendium) od naszego uniwersytetu w ramach umowy finansowej, podpisanej przez Rektora z Narodową Agencją.

Aktualnie (2017/2018) Uniwersytet rozpoczyna realizację projektu mobilnościowego z Gruzją, Ukrainą, Azerbejdżanem i Stanami Zjednoczonymi.

Do 15 grudnia 2017r. Dział Współpracy Międzynarodowej czeka na zgłoszenia pracowników dydaktycznych na wyjazdy w celu przeprowadzenia min. 8 godz. zajęć ze studentami uczelni partnerskich.

Dotychczasowa wymiana w ramach Erasmus+ Partner Country

W ramach realizowanego projektu na studia doktoranckie Wydziału Inżynierii Mechanicznej przyjechał student z Qafqaz Universiteti (Azerbejdżan). W lutym 2017 r, semestr letni na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii spędzała studentka z Delaware State University (USA), a dwoje studentów z Chmielnickiego Narodowego Uniwersytetu na Wydziale Inżynierii Mechanicznej.

W ramach projektu zrealizowano również pierwsze mobilności pracowników. prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Adam Gadomski wraz z prof. Antonim Bukalukiem na początku listopada 2016 r. odwiedzili Tarleton State University w Teksasie. Wizyta dotyczyła możliwości rozwoju już istniejącej współpracy pomiędzy wydziałami zootechnicznymi i rolniczymi obu uczelni, a w szczególności w zakresie wymiany studentów i kadry naukowej w ramach współpracy wydziałów o profilu menedżersko-biznesowych oraz technicznym i technologicznym. Gospodarzem wizyty w TSU był dr Barry Lambert.

W grudniu 2016 r. na UTP gościliśmy pracowników Chmielnickiego Narodowego Uniwersytetu z Ukrainy. W ramach przyznanych mobilności z Ukrainy przyjechał m.in. prorektor ds. dydaktycznych i pedagogicznych Serhii Matiukh oraz koordynator programu Erasmus+ mgr Marina Shalapko. W trakcie wizyty zostały podjęte prace nad opracowaniem wspólnych dyplomów pomiędzy naszymi uniwersytetami. Prof. Igor Zhurba przeprowadził wykłady dla studentów Wydziału Zarządzania.

Uczelnie partnerskie

Azerbejdżan

• Azerbaijan State Agricultural University (Ganja)
  • Azerbaijan University of Architecture & Construction (Baku)