Erasmus+ Partner Country - KA107

W roku akademickim 2019/2020 Dział Współpracy Międzynarodowej realizuje Projekt Erasmus+ z Partner Country. Na podstawie złożonego projektu nasz uniwersytet otrzymał dofinansowanie na realizację mobilności studentów i pracowników pomiędzy UTP a uczelniami z Azerbejdżanu, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Gruzji i Indii.

Projekt dotyczący wymiany z krajami partnerskimi obejmuje następujące typy mobilności:

• przyjazdy/wyjazdy studentów w celu zrealizowania części studiów w ramach wymiany studenckiej,
  • przyjazdy/wyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych
  • przyjazdy/wyjazdy pracowników uczelni w celach szkoleniowych.

Studenci i pracownicy przyjeżdżający na UTP z krajów partnerskich otrzymują dofinansowanie (stypendium) od naszego uniwersytetu w ramach umowy finansowej, podpisanej przez Rektora z Narodową Agencją.

Rekrutacja na wyjazdy studentów w ramach umowy KA107 odbywa się w jednocześnie z rekrutacją na wyjazdy studentów na studia do krajów uczestniczących w programie (KA103). Liczba miejsc i destynacja wyjazdów studentów uzależniona jest od przyznanych przez Narodową Agencję środków finansowych na dany rok akademicki. Informację tę można uzyskać u uczelnianego koordynatora programu Erasmus+.

Rekrutacja na wyjazdy pracowników w ramach umowy KA107 odbywa się w jednocześnie z rekrutacją na wyjazdy pracowników do krajów uczestniczących w programie (KA103). Liczba miejsc i destynacja wyjazdów uzależniona jest od przyznanych przez Narodową Agencję środków finansowych na dany rok akademicki. Informację tę można uzyskać u uczelnianego koordynatora programu Erasmus+.

Wysokość stawek dla mobilności z krajami programu została określona na poziomie europejskim i obowiązuje na wszystkie kraje programu. Wysokości stawek nie można zmieniać. Dla Polski w roku akademickim 2018/2019 oraz 2019/2020 obowiązują następujące stawki:

KA107 Wsparcie indywidualne (dofinansowanie kosztów utrzymania związanych z pobytem w kraju docelowym) [EUR/miesiąc] Ryczałt na podróż
Przyjazdy studentów z krajów partnerskich do Polski 800 EUR/miesiąc Według kalkulatora odległości

Wyjazdy studentów z Polski
do krajów partnerskich
700 EUR/ miesiąc
Przyjazdy pracowników z krajów partnerskich do Polski 140 EUR na dzień
Wyjazdy pracowników z Polski do krajów partnerskich 180 EUR na dzień

Limity na koszty podróży określa kalkulator odległości.

Ryczałt na koszty podróży:

ODLEGŁOŚĆ KWOTA
od 100 do 499 km 180
od 500 do 1999 km 275
od 2000 do 2999 km 360
od 3000 do 3999 km 530
od 4000 do 7999 km 820
8000 km lub więcej 1500

Uczelnie partnerskie

Azerbejdżan

• Azerbaijan State Agricultural University (Ganja)
  • Azerbaijan Architecture & Construction University (Baku)