Rekrutacja studentów na studia w ramach programu Erasmus+

Program Erasmus+ to zwiększenie szans na rynku pracy, możliwość przebywania przez dłuższy czas w obcym kraju, poznanie nowych ludzi, dobra zabawa, zdobycie nowych doświadczeń, podniesienie poziomu wiedzy, używanie na co dzień języka obcego, poznanie obcych kultur.

Na wnioski studentów chętnych do wzięcia udziału w wymianie studenckiej w roku akademickim 2018/2019 w semestrze letnim w ramach rekrutacji uzupełniającej czekamy w Dziale Współpracy Międzynarodowej (RCI, p. B119) do 15 listopada 2018 r.

Formularz wniosku, zasady wyjazdów, lista uczelni partnerskich oraz aktualne stawki stypendialne znajdują się na stronie internetowej: http://iro.utp.edu.pl/index.php/pl/erasmus
Studenci do wniosku powinni dołączyć certyfikat bądź zaświadczenie o znajomości języka obcego.

Zapraszamy wszystkich studentów studiów inżynierskich, magisterskich oraz doktoranckich do wyjazdów za granicę. Można ubiegać się o dwa rodzaje wyjazdów:

  • na studia – do zagranicznej szkoły wyższej współpracującej z UTP
  • na praktykę – do zagranicznego przedsiębiorstwa, organizacji lub instytucji. Można wyjechać na praktykę do przedsiębiorstwa lub instytucji zagranicznej, która zgodziła się przyjąć studenta na praktykę w ramach Erasmusa.

Wyjechać można na okres od 3 do 12 miesięcy, w obrębie jednego, tego samego roku akademickiego. Okres studiów za granicą będzie uznany za równoważny okresowi studiów na UTP, pod warunkiem, że zostaną zaliczone wszystkie przedmioty uzgodnione wcześniej w Porozumieniu o programie zajęć (Learning Agreement).

Student biorący udział w wymianie otrzyma stypendium jako dofinansowanie części kosztów podróży i pobytu w innym kraju.

Głównym kryterium wyjazdu jest znajomość języka obcego, potwierdzona certyfikatem lub zaświadczeniem ze Studium Języków Obcych.

 

Szczegółowe informacje:

Dział Współpracy Międzynarodowej

Ul. Kaliskiego 7, RCI, p. 119B, tel: (52) 3749257

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://iro.utp.edu.pl/index.php/pl/erasmus

http://erasmusplus.org.pl/