Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego

Do 1 lutego, 1 czerwca, 1 października 2018 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursów na wyszehradzkie oraz standardowe granty, których organizatorem jest Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Program Grantów Wyszehradzkich Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego wspiera finansowo projekty rozwijające współpracę krajów należących do Grupy Wyszehradzkiej.

Celem Funduszu jest wspieranie współpracy krajów z Grupy Wyszehradzkiej czyli Czech, Węgier, Polski i Słowacji i integracja tych państw z Unią Europejską, z położeniem nacisku na cztery aspekty: innowacyjność, wymiar regionalny, młodzież, zrównoważony rozwój.

Każdy projekt powinien być związany z jednym lub dwoma obszarami tematycznymi programu:

1. Kultura i wspólna tożsamość
  2. Edukacja i budowanie potencjału
  3. Innowacyjność, R&D, przedsiębiorczość
  4. Wartości demokratyczne, media
  5. Polityka publiczna i partnerstwa instytucjonalne
  6. Wymiany naukowe i współpraca badawcza
  7. Rozwój lokalny, środowisko i turystyka
  8. Rozwój społeczny

Preferowane są projekty, których uczestnicy pochodzą ze wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej. Projekty muszą obejmować co najmniej trzy podmioty z trzech różnych krajów V4.

Dwie kategorie finansowe: do 6000 euro i od 6001 euro (ta druga dotyczy także Grantów Strategicznych). Grant wypłacany jest w transzach.
Projekty mogą być realizowane przez maksymalnie 12 miesięcy (całkowity okres trwania projektu). Granty strategiczne - przez okres od 12 do 36 miesięcy.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://www.visegradfund.org/apply/grants/

Wszelkich informacji udziela:

Monika Wnęk

Dział Współpracy Międzynarodowej

ECU webpage of Prof. M. Bier: http://www.ecu.edu/cs-cas/physics/Bier.cfm

Program TEAM

Przypominamy o otwartym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej konkursie TEAM.

Termin składania wniosków upływa 15 stycznia 2018 r.

Program TEAM oferuje granty w wysokości ok. 3,5 mln zł, realizowane w zespołach badawczych
kierowanych przez wybitnych uczonych z całego świata posiadających uznany na świecie dorobek i oryginalne osiągnięcia naukowe.
Jest on przyznawany na prace B+R przyczyniające się do rozwiązywania problemów naukowych w skali globalnej
lub podejmujące istotne wyzwania stojące przed współczesnym społeczeństwem.
Rezultaty projektów powinny mieć wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy kraju oraz wpisywać się w zakres Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.
Obowiązkowy jest także udział naukowego partnera zagranicznego w realizacji badań.
Projekty mogą być realizowane nie tylko w jednostkach naukowych, ale także w przedsiębiorstwach i konsorcjach naukowo-przemysłowych.
Grant można zdobyć na trzy lata, z dodatkową możliwością jego przedłużenia o maksymalnie 2 lata.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie FNP https://www.fnp.org.pl/oferta/team-2/
oraz w Dziale Współpracy Międzynarodowej:

Monika Wnęk
Dział Współpracy Międzynarodowej
Regionalne Centrum Innowacyjności
Piętro 1, pok. B 117
tel.: +48 52 374-92-97

Erasmus+ Traineeship opportunity - Faculty of Economics and Business, Maribor

Oferta półrocznych praktyk dla studentów Wydziału Zarządzania w Dziale Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu w Maribor (Słowenia) w ramach programu Erasmus+

Termin zgłoszeń: 20 stycznia 2018

Więcej informacji: pdf

Oferta wyjazdowa Narodowej Agencji

Wymiany Akademickiej

NAWA realizuje programy wymiany akademickiej w ramach umów bilateralnych i współpracy dwustronnej z m.in. następującymi krajami: Armenia, Austria, Białoruś, Bułgaria, Belgia Walonia, Chiny, Czechy, Egipt, Finlandia Francja, Grecja, Hiszpania, Izrael, Japonia, Kazachstan, Litwa, Mongolia, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wietnam.

Zasady ogólne kwalifikacji na zagraniczne wyjazdy naukowe w ramach umów dwustronnych i istniejącej współpracy bilateralnej między Polską a partnerami zagranicznymi

Oferta dotyczy wyjazdów studentów, doktorantów oraz pracowników naukowo-dydaktycznych, które odbędą się w roku akademickim 2018/19 oraz szkół letnich i letnich kursów językowych, które odbędą się latem 2018 roku.

Szczegółowe informacje na temat oferty stypendialnej oraz procedury aplikacji są zamieszczone na stronie internetowej NAWA w podstronach, dotyczących wyjazdów do poszczególnych krajów.

Celem wyjazdów stypendialnych w ramach umów dwustronnych i istniejącej współpracy bilateralnej między Polską a partnerami zagranicznymi jest nawiązanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy między ośrodkami akademickimi w Polsce i za granicą. W przypadku niektórych krajów, lista uczelni, w których może odbywać się pobyt stypendialny jest zamieszczona w ofercie danego kraju. (np. Szwajcaria, Izrael). Posiadanie zaproszenia czy potwierdzenie istniejącej współpracy jest w wielu przypadkach warunkiem koniecznym uzyskania stypendium. Nie dotyczy to kursów letnich. Stypendia na letnie kursy językowe przeznaczone są, w pierwszej kolejności, dla studentów i pracowników naukowych filologii obcych, pragnących pogłębić znajomość języka studiów.

Uczelnie przesyłają dokumenty do NAWA w terminie do 21 grudnia 2017 r., chyba że znajduje się inna informacja w odniesieniu do konkretnego kraju. Decyduje data wpływu dokumentów do Agencji.

Informujemy, że ostateczną decyzję o akceptacji kandydatów podejmują partnerzy zagraniczni.

Kontakt UTP: Dr Ryszard Zamorski (tel. 52 3749298; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)