Uczelnia otrzymała dofinansowanie z Urzędu Miasta Bydgoszczy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na realizację projektu „Synteza Sztuk Chmielnicki 2017”.

Głównym celem projektu jest wspieranie bezpośrednich kontaktów i współpracy młodzieży z Polski i Ukrainy. Studenci Zakładu Wzornictwa UTP przygotowali prace które zostaną zaprezentowane na wystawie w Chmielnickim. Studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy przygotowali repertuar, który zostanie zaprezentowany w Filharmonii Chmielnickiej podczas Dni Miasta Chmielnickiego. Przygotowane zostały także stroje, oprawa muzyczna i plastyczna dla wystawy. Młodzi wykładowcy poprowadzą warsztaty z młodzieżą licealną i studentami obu krajów, tak, aby zintegrować uczestników.

Koordynatorem projektu jest docent Franciszek Bromberek

Erasmus+ Partner Countries

Od roku akademickiego 2016/2017 Dział Współpracy Międzynarodowej realizuje Projekt Erasmus+ z Partner Country. Na podstawie złożonego projektu nasz Uniwersytet otrzymał dofinansowanie na realizację mobilności studentów i pracowników pomiędzy UTP a uczelniami z Azerbejdżanu, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

W ramach przyznanych mobilności z Ukrainy przyjechał m.in. Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich Serhii Matiukh, z Chmielnickiego Narodowego Uniwersytetu z Ukrainy. Podczas wizyty miał okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną uczelni, poprowadził zajęcia z doktorantami oraz zapoznał się z aparaturą badawczą wybranych laboratoriów.  W trakcie wizyty zostały podjęte prace nad opracowaniem wspólnych dyplomów pomiędzy naszymi uniwersytetami.

The Baltic University Programme annual award - PhD thesis in 2017

Baltic University Programme (BUP) przyznaje Nagrodę dla autora pracy doktorskiej, bronionej w jednym z uniwersytetów członkowskich należących do Programu Uniwersytetu Bałtyckiego. Głównym celem programu BUP jest wspieranie wysokiej jakości badań promujących zrównoważony rozwój.

Kryteria brane pod uwagę podczas oceny to: podejście interdyscyplinarne, innowacyjność oraz promowanie zrównoważonego rozwoju.

Zgłoszona/nominowana może być każda praca doktorska, która została obroniona w latach 2016 i 2017 we wszystkich dziedzinach badawczych.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w formie dyplomu i sumę do 500 Euro na pokrycie kosztów podróży i / lub zakwaterowania na udział w konferencji badawczej. Ponadto BUP pokryje również koszty podróży i zakwaterowania do celów prezentowania badań podczas jednego z wydarzeń BUP w 2017/2018 r.

Więcej informacji: pdf

Baltic University Mobility Grant now open!

The BUP Mobility Research Grant Programme for young researchers

It is our pleasure to announce the Mobility Research Grant Programme 2017 within the Baltic University Programme. The main aim with the Mobility Grant is to develop and strengthen the co-operation among young researchers in the Baltic Sea Region. The grant is intended to support young scholars from BUP member universities who´s research promote sustainable development. The grant winner will be invited to present the research at a BUP conference, as an opportunity to disseminate results, ideas and create intra-network co-operation.

Application Procedure

The final deadline for applications is 31 of October 2017. The application form is available on the BUP website. Signed application form including all attachments is to be scanned and sent electronically to Magnus Lehman (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) at the BUP co-ord. secretariat no later than 31 of October 2017.

More information: pdf