Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy w dniu 30 listopada 2017r.

na szkolenie pt. “Oferta grantowa Fundacji na rzecz Nauki Polskiej”

Szkolenie poprowadzi dr Tomasz Poprawka, Zastępca Dyrektora ds. Działalności Programowej Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) działa od 1991 roku. Jest pozarządową instytucją typu non profit,

która realizuje misję wspierania nauki. Jest największym w Polsce pozabudżetowym źródłem finansowania nauki.

Organizatorzy szkolenia: Regionalne Centrum Innowacyjności – Centrum Transferu Technologii,

Dział Nauki oraz Dział Współpracy Międzynarodowej.

Szkolenie odbędzie się w Regionalnym Centrum Innowacyjności sala nr C8 w godz. 12.00 – 14:15.

Zgłoszenia (imię/nazwisko/wydział) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w terminie do 28 listopada 2017 r.

Studencie, Absolwencie!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Algoos, oferującej praktyki, studia i pracę za granicą.

Więcej informacji na www.algoos.com

algoos

algoos2

GFPS-Polska to organizacja studencka powstała w 1994 roku. Jej celem statutowym jest wspieranie nauki, współpracy i wymiany studenckiej oraz naukowej między Polską, a Niemcami. W stypendiach, kursach i warsztatach organizowanych przez nasze stowarzyszenie wzięło udział do tej pory kilka tysięcy osób. Środki na organizowane przez GFPS wydarzenia i stypendia pozyskujemy z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz darowizn.

Zapraszamy studentów i doktorantów wszystkich kierunków do zgłaszania się do programu stypendialnego w Niemczech.

Stypendium przyznawane jest na okres kwiecień - sierpień 2018 (na semestr letni wg niemieckiego kalendarza akademickiego). GFPS oferuje pobyt na uniwersytetach m. in. w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Moguncji, Dreźnie, Heidelbergu, Kolonii.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15.11.2017

Wymogiem, jaki GFPS-Polska stawia stypendystom, jest przeprowadzenie projektu naukowego na wybrany przez siebie temat, niekoniecznie związany z tokiem studiów. Projekt może przyjąć formę referatu, doświadczenia, badania itp. Mile widziane jest nawiązanie do swojej pracy dyplomowej: licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, doktorskiej.

Oprócz finansowania pobytu stowarzyszenie organizuje dla stypendystów bogaty program kulturalny, pomoc w znalezieniu mieszkania oraz przy wypełnianiu formalności.

www.gfps.pl

Więcej informacji: http://zmpf.imif.utp.edu.pl/jcs/

Synteza Sztuk Chmielnicki 2017

W ramach projektu Festiwal Synteza Sztuk’17 w Chmielnickim Obwodowym Muzeum Historii Sztuki zorganizowano Wernisaż, podczas którego zaprezentowano prace studentów i pracowników Zakładu Wzornictwa UTP, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Narodowego Uniwersytetu w Chmielnickim. Zaprezentowano prace z różnych obszarów sztuki – od prac dyplomowych studentów Wzornictwa, poprzez obiekty projektowane przez pracowników, dzieła z obszarów różnych sztuk autorstwa zaproszonych uznanych artystów, na pokazie mody kończąc.

Wyjazd studentów na Ukrainę był okazją wymiany myśli, poglądów, a dzięki formule projektu był także okazją do zaprezentowania własnych prac artystycznych z zakresu rzeźby, rysunku, malarstwa czy wzornictwa. Był również okazją obejrzenia prac kolegów z Ukrainy.

Studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy przygotowali repertuar, który został zaprezentowany podczas Koncertu Niedzielnego w Kościele Chrystusa Króla oraz podczas Koncertu pt. Skrzypce Przynoszą Nadzieję w Filharmonii Chmielnickiej podczas Dni Miasta Chmielnicki.

Koordynatorem projektu był docent Franciszek Bromberek.

Festiwal dofinansowany przez:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miasta Bydgoszczy