Wykłady i warsztaty naukowców, przedsiębiorców

oraz inwestorów z Doliny Krzemowej

Foto:  Prof. Piotr D. Moncarz, Dr Katarzyna Bachnik, Whitney Hischier oraz Ari Horie

Projekt pod nazwą „Wykłady i warsztaty naukowców, przedsiębiorców oraz inwestorów z Doliny Krzemowej” to nowa inicjatywa realizowana przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Podczas spotkań goście z USA poradzą, co możemy zrobić, aby stworzyć jak najbardziej przyjazne warunki dla rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości, jak podbijać rynki, czego oczekują inwestorzy, szukający okazji do zainwestowania środków, jak przygotować firmę i siebie do rozmów z potencjalnym inwestorem. Specjalny cykl wykładów poświęcony będzie biznesom prowadzonym przez kobiety.

Spotkania inaugurujące projekt odbyły się 8 i 9 października. Wykład i warsztaty „Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej, Dolina Krzemowa a Polska – co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?” poprowadził profesor Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda.

Foto: Wykład i warsztaty „Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej, Dolina Krzemowa a Polska – co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?” przeprowadzone na UTP w Bydgoszczy

Kolejne spotkania odbędą się 17 i 18 grudnia. Pierwszego dnia zapraszamy na wykład „Design Thinking, co to takiego?” i warsztaty na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajęcia w języku angielskim poprowadzi dr Katarzyna Bachnik z Hult International Business School w San Fransisco. Wykłady rozpocznie się o godzinie 9, natomiast warsztaty o godzinie 10.45. Na godzinę 15 zapraszamy przedsiębiorców, zwłaszcza przedstawicieli start upów na spotkanie „Jakie umiejętności miękkie są niezbędne w Dolinie Krzemowej, by odnieść sukces?”. Odbędzie się ono w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK przy ul. Wileńskiej 4.

18 grudnia zajęcia dr Katarzyny Bachnik odbędą się także na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy (w budynku Regionalnego Centrum Innowacyjności). Wykład rozpocznie się o godzinie 9, a warsztaty o godzinie 10.15. O godzinie 14 zapraszamy również na spotkanie dla przedsiębiorców i przedstawicieli start upów (budynek Regionalnego Centrum Innowacyjności, sala C8).

Terminy planowanych następnych spotkań:

• 17-18 grudnia 2018 r. – wykład dr Katarzyny Bachnik z Hult International Business School
  • 14-15 stycznia 2019 r. – wykład Whitney Hischier z Uniwersytetu Berkeley oraz Haas School of Business
  • 7-11 kwietnia 2019 r. – wykład Ari Horie inwestującej w biznesy kobiece, CEO w Founder of Women’s Startup Lab

Zainteresowanych bliższymi informacjami o projekcie lub indywidualnymi spotkaniami z wykładowcami i zapisami na zajęcia prosimy o kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Notki biograficzne wykładowców - https://www.kujawsko-pomorskie.pl/pliki/2018/wiadomosci/20181126_wyklad/notki_biograficzne.pdf

Internship Offer - Erasmus+

Zainteresowanych studentów zapraszamy do aplikowania

o stypendium programu Erasmus+ (więcej informacji tutaj)